Firma

„POLWENT” Sp. z o.o. jako przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe istnieje na rynku od ponad 30 lat odnosząc sukcesy w produkcji wysokiej jakości uszczelnień technicznych wykorzystywanych w hydraulice siłowej oraz pneumatyce. Uszczelnienia są produkowane w oparciu o technologię Seal-Jet NG-40,SML-700, WATER-JET i mogą być stosowane we wszystkich gałęziach przemysłu. Sukces naszego przedsiębiorstwa w dużej mierze zawdzięczamy wykorzystaniu nowoczesnych metod produkcji wspomaganych komputerowo. Pozwala nam to na produkcję uszczelnień technicznych wysokiej jakości, wyróżniających się dużą precyzją wykonania. Na podstawie rysunków lub przykładowego modelu uszczelki wykonujemy dowolne uszczelniacze techniczne (do 720 mm średnicy).
Zajmujemy się również produkcją wyrobów specjalnych

Ponadto POLWENT zajmuje się indywidualnym opracowywaniem i dostawą zaawansowanych elementów uszczelniających do urządzeń przemysłowych oferując uszczelnienia standardowe typu o-ring, uszczelnienia wałów typu simering, uszczelniacze hydrauliczne stosowane w hydraulice siłowej ,pneumatyce oraz zespołach obrotowych maszyn i urządzeń. Nasi specjaliści służą doradztwem zarówno w doborze uszczelnień, jak i pomocą w konstruowaniu węzłów uszczelniających.
Aby sprostać oczekiwaniom Klientów obecnie produkujemy w oparciu o nowe oprogramowanie nowoczesne grupy uszczelnień firmy SKF Są to uszczelnienia dobierane do indywidualnych lub specyficznych warunków środowiska pracy urządzeń.